#mirror of The Great Cloudwall / Stop Cloudflare / #deCloudflare #crimeflare http://crimeflare.eu.org
You can not select more than 25 topics Topics must start with a letter or number, can include dashes ('-') and can be up to 35 characters long.

25 KiB

Büyük Cloudwall


Cloudflare'ı durdur

🖹 🖼
"Büyük Cloudwall" Cloudflare Inc., ABD. Şirket. CDN (içerik dağıtım ağı) hizmetleri, DDoS azaltma, Internet güvenlik ve dağıtılmış DNS (alan adı sunucusu) hizmetleri.
Cloudflare dünyanın en büyük MITM proxy'si (ters proxy ://en.wikipedia.org/wiki/Reverse_proxy)). Cloudflare CDN pazarının% 80'inden fazlası payına sahiptir ve [cloudflare_users/) sayısı her geçen gün artmaktadır. Cloudflare, [Twitter] 'dan (https://en.wikipedia.org/wiki/Twitter) daha fazla [https://wp-rocket.me/blog/cloudflare-use-not/), Amazon, Apple, [Instagram](https://en.wikipedia .org/wiki/Instagram), Bing ve Wikipedia birleştirildi. Cloudflare ücretsiz plan sunuyor ve birçok kişi sunucularını düzgün yapılandırmak yerine kullanıyor. Kolaylık nedeniyle gizlilik ticareti yaptılar.
Cloudflare, sizinle sınır web devriye aracısı gibi davranan başlangıç web sunucusu arasındadır (https://www.cbp.gov/careers/bpa). Seçtiğiniz hedefe bağlanamıyorsunuz. Cloudflare'ye bağlanıyorsunuz ve tüm bilgilerinizin şifresi çözülüyor ve anında dağıtılıyor.
Kökeni web sunucusu yöneticisi aracıya - Cloudflare - kimlerin erişebileceğini "web property" ve "restricted area" tanımlayın.
Doğru resme bir göz atın. Cloudflare bloğunu only [kötü adamlar] olarak düşüneceksiniz (https://en.wikipedia.org/wiki/Black_hat_ (bilgisayar_güvenliği)). _Cloudflare'nin her zaman çevrimiçi olduğunu düşünürsünüz (asla [aşağı] gitmeyin (https://twitter.com/bengoldacre/status/1146058200887648258)) _. _Legit botlarının ve tarayıcıların web sitenizi dizine ekleyebileceğini düşüneceksiniz.
Ancak bunlar doğru değildir. Cloudflare masum insanları sebepsiz yere engelliyor. Cloudflare aşağı inebilir. Cloudflare yasal botları engeller.
Herhangi bir [barındırma hizmeti] gibi (https://en.wikipedia.org/wiki/Web_hosting_service), Cloudflare mükemmel değildir. [Orijin sunucusu iyi çalışıyor olsa bile] bu ekranı göreceksiniz (../PEOPLE.md).
Cloudflare'nin% 100 [çalışma süresi] olduğunu düşünüyor musunuz (https://en.wikipedia.org/wiki/Uptime)? Hiçbir fikriniz yok kaç kez Cloudflare aşağı iniyor. Cloudflare azalırsa müşteriniz web sitenize erişemez.
Buna birçok insanı filtreleme ile karşılaştırılabilir bir iş yapan Çin'in Büyük Güvenlik Duvarı ile ilgili olarak adlandırılır (../PEOPLE.md ) web içeriğini (ör. [anakara Çin] 'deki herkes (https://en.wikipedia.org/wiki/China) ve dışarıdaki kişiler) görmekten, aynı zamanda önemli ölçüde farklı bir web görmekten etkilenmeyen, web ücretsiz sansür gibi "tank man" resmi ve "Tiananmen Meydanı protestoları".
Cloudflare [büyük güce] sahiptir (http://digdeep4orxw6psc33yxa2dgmuycj74zi6334xhxjlgppw6odvkzkiad.onion/ghost/mozilla.html). Bir anlamda, son kullanıcının neyi gördüğünü kontrol ederler. Cloudflare nedeniyle web sitesine göz atmanız engellenir.
Cloudflare sansür için kullanılabilir.
Cloudflare'ın bir bot olduğunu düşünebileceği küçük bir tarayıcı kullanıyorsanız, bulut tabanlı web sitesini görüntüleyemezsiniz (çünkü pek çok kişi kullanmaz).
Javascript'i etkinleştirmeden bu invaziv "tarayıcı kontrolünü" geçemezsiniz. Bu, değerli hayatınızın beş (veya daha fazla) saniyelik bir israfıdır.
Cloudflare ayrıca otomatik engelle Google, Yandex, Yacy ve API istemcileri gibi yasal robotlar/tarayıcılar . Cloudflare, yasal araştırma botlarını kırmak amacıyla aktif olarak izleme "cloudflare'yi atla" topluluğudur.
Cloudflare benzer şekilde, zayıf internet bağlantısı olan birçok kişinin arkasındaki web sitelerine erişmesini önler (örneğin, birden fazla görüntü CAPTCHA'larını çözmedikleri sürece 7+ NAT katmanının arkasında olabilir veya aynı IP'yi, örneğin genel WiFi'yi paylaşabilirler). Bazı durumlarda, Google’ı tatmin etmek 10 ila 30 dakika sürer.
2020 yılında Cloudflare, Google'ın niyetinde olduğu gibi [Google'ın Recaptcha] 'dan (https://en.wikipedia.org/wiki/Recaptcha) [hCaptcha]' ya (https://en.wikipedia.org/wiki/HCaptcha) geçiş yaptı. ücret kullanın. Cloudflare gizliliğinize önem verdiklerini söyledi ("bir gizlilik sorununu gidermeye yardımcı oluyor") ama bu açık bir yalan. Her şey parayla ilgili. "hCaptcha web sitelerinin botları ve diğer kötüye kullanım biçimlerini engellerken bu talebe hizmet eden para kazanmasına izin verir"
Kullanıcının bakış açısından bu çok fazla değişmez. Siz onu çözmek zorundasınız.
Birçok insan ve yazılım Cloudflare [her gün] tarafından engelleniyor (../PEOPLE.md).
Cloudflare tüm dünyada çok sayıda insanı rahatsız ediyor (../PEOPLE.md). Listeye bir göz atın ve sitenizde Cloudflare kullanmanın kullanıcı deneyimi için iyi olup olmadığını düşünün.
İstediğiniz şeyi yapamıyorsanız internetin amacı nedir? Web sitenizi ziyaret eden çoğu kişi, bir web sayfasını yükleyemedikleri takdirde yalnızca diğer sayfaları arar. Hiçbir ziyaretçiyi engellemiyor olabilirsiniz, ancak Cloudflare'ın varsayılan güvenlik duvarı birçok kişiyi engelleyecek kadar katıdır.
Javascript ve Çerezleri etkinleştirmeden captcha'yı çözmenin bir yolu yoktur. Cloudflare [tanımlamak] için bir tarayıcı imzası yapmak üzere onları kullanıyor (https://cryptome.org/2016/07/cloudflare-de-anons-tor.htm) you. Cloudflare, siteye göz atmaya devam etmek için uygun olup olmadığınıza karar vermek için kimliğinizi bilmelidir.
Tor kullanıcıları ve VPN kullanıcıları da mağdur Cloudflare. Her iki çözüm de, ülke/şirket/ağ politikası nedeniyle sansürsüz internet alamayan veya gizliliklerini korumak için ekstra katman eklemek isteyen birçok kişi tarafından kullanılıyor. Cloudflare utanmadan bu insanlara saldırıyor ve onları proxy çözümlerini kapatmaya zorluyor.
Tor'u bu ana kadar denemediyseniz, Tor Tarayıcı'yı indirmenizi ve en sevdiğiniz web sitelerini ziyaret etmenizi öneririz. (tavsiye: Banka web sitenize veya devlet web sayfanıza giriş yapmayın, aksi takdirde hesabınızı işaretleyeceklerdir. Bu web siteleri için VPN kullanın.)
"_Tor yasadışı! Tor kullanıcıları suçlu! Tor kötü! _" Diyebilirsiniz. Hayır. Tor'u televizyondan öğrenerek Tor'un darknet ve ticari silah, uyuşturucu veya chid porn en.wikipedia.org/wiki/Child_sexual_abuse_material). Yukarıdaki açıklama, bu tür öğeleri satın alabileceğiniz birçok pazar web sitesi olduğu doğru olsa da, bu siteler genellikle clearnet'te de görülür.
Tor was ABD Ordusu tarafından geliştirildi, ancak mevcut Tor [Tor projesi] tarafından geliştirildi ( https://www.torproject.org/). Gelecekteki arkadaşlarınız da dahil olmak üzere [Tor kullanan] birçok kişi ve kuruluş var (https://blog.torproject.org/tor-misused-criminals). Yani, web sitenizde Cloudflare kullanıyorsanız real insanı engelliyorsunuz. Potansiyel dostluğu ve iş anlaşmasını kaybedeceksiniz.
Ve DNS servisleri 1.1.1.1, aynı zamanda [sahte] 'i döndürerek kullanıcıların web sitesini ziyaret etmelerini de filtreliyor (https://trac.torproject.org/projects/tor/ticket/32915) IP adresi ait olduğu Cloudflare, "127.0.0.x" gibi yerel ana bilgisayar IP'si veya hiçbir şey döndürme .
Cloudflare DNS ayrıca mola çevrimiçi yazılım from akıllı telefon app sahte DNS cevabı nedeniyle bilgisayar oyununa. Cloudflare DNS bazı banka web sitelerini sorgulayamıyor.
Ve burada düşünebilirsiniz,
"Tor veya VPN kullanmıyorum, neden umursamalıyım? "
"
Cloudflare pazarlamaya güveniyorum, neden umursamalıyım?"
"
Web sitem https neden yapmalıyım care_ "
Cloudflare kullanan web sitesini ziyaret ederseniz, bilgilerinizi yalnızca web sitesi sahibine değil, aynı zamanda Cloudflare_ ile de paylaşırsınız. Ters proxy bu şekilde çalışır.
[TLS trafiğinin şifresini çözmeden](https://github.com/nym-zone/block_cloudflare_mitm_fx/issues/analiz etmek imkansızdır (https://github.com/nym-zone/block_cloudflare_mitm_fx/issues/15 # issuecomment-354773389).
Cloudflare ham şifre gibi tüm verilerinizi bilir.
Cloudbeed her zaman olabilir.
Cloudflare https hiçbir zaman uçtan uca değildir.
Verilerinizi Cloudflare ve ayrıca 3 harfli ajansla paylaşmak istiyor musunuz?
İnternet kullanıcısının çevrimiçi profili, hükümetin ve büyük teknoloji şirketlerinin satın almak istediği bir "ürün" dür.
ABD İç Güvenlik Bakanlığı dedi:

"Verilerinizin ne kadar değerli olduğuna dair bir fikriniz var mı? Bize bunu satmanın herhangi bir yolu var mı? veri?"
Cloudflare ayrıca "Cloudflare Çözgü" adlı FREE VPN hizmeti de sunar. Bunu kullanırsanız, tüm akıllı telefonunuz (veya bilgisayarınız bağlantıları Cloudflare sunucularına gönderilir. Cloudflare hangi web sitesini okuduğunuzu, hangi yorumu yayınladığınızı, kiminle konuştuğunuzu vb. Bilebilir. [Tüm bilgilerinizi] vermekte gönüllü olursunuz (https://github.com/privacytoolsIO/privacytools.io/konular/374 # issuecomment-478686469). "Şaka mı yapıyorsunuz? Cloudflare güvenlidir._" düşünüyorsanız [VPN'nin nasıl çalıştığını] öğrenmeniz gerekir (https://en.wikipedia.org/wiki/VPN).
Cloudflare, VPN servislerinin internetinizi [hızlı] yaptığını söyledi (https://www.wired.com/story/cloudflare-says-new-vpn-service-wont-slow-you-down/). Ancak VPN, internet bağlantınızı [sizden] slower yapar (https://twitter.com/ExYakuza/status/1182317536089526273) mevcut bağlantı.
PRISM skandalı hakkında zaten bilgi sahibi olabilirsiniz. AT&T'nin [NSA] 'nın (https://en.wikipedia.org/wiki/National_Security_Agency) [tüm internet verilerini kopyala]' ya (https://www.cnet.com/news/at-t-lets- nsa-gizlemek-ve-gsummarylemek-düz-görüş-kesme-raporları/) gsummaryim için.
Diyelim ki NSA'da çalışıyorsunuz ve her vatandaşın internet profilini_ istiyorsunuz. Çoğunun körü körüne Cloudflare'ye güveniyor olduğunu ve şirket sunucu bağlantılarını (SSH/RDP), kişisel web sitesi, sohbet web sitesi, forum web sitesi, banka web sitesi, sigorta web sitesi, arama motoru, gizli üyelere özel web sitesi, açık artırma web sitesi, [alışveriş](https://www.cloudflare.com/case-studies/shopify- yılın en büyük alışveriş-haftasonunu güçlendiren/), video web sitesi, NSFW web sitesi ve yasa dışı web sitesi. Ayrıca "_Secure! Daha Hızlı! Daha İyi! _" İnternet deneyimi için Cloudflare'ın DNS hizmetini ("1.1.1.1") ve VPN hizmetini ("Cloudflare Warp") kullandıklarını da biliyorsunuz. Bunları kullanıcının IP adresi, tarayıcı parmak izi ile birleştirmek, çerezler ve RAY-ID hedefin çevrimiçi profilini oluşturmak için yararlı olacaktır.
Onların verilerini istiyorsunuz. Ne yapacaksınız?

Cloudflare bir bal küpüdür.

Herkes için ücretsiz bal. Bazı dizeler eklenmiş.

Cloudflare kullanmayın.

İnterneti merkezsizleştirin.


Lütfen sonraki sayfaya devam edin: "Cloudflare Etik"


_ tıklayın beni_

Veri ve Daha Fazla Bilgi

Bu depo Tor kullanıcılarını ve diğer CDN'leri engelleyen "Büyük Bulut Duvarı" nın arkasındaki web sitelerinin bir listesidir.

Veri

Daha fazla bilgi


_ tıklayın beni_

Ne yapabilirsin?


Sahte hesaplar hakkında

Suç patlaması, Twitter, Facebook, Patreon, OpenCollective, Köyler vb.Gibi resmi kanallarımızı taklit eden sahte hesapların varlığını biliyor. ** E-postanızı asla sormayız. Asla adınızı sormayız. Kimliğinizi asla sormayız. Konumunuzu asla sormayız. Asla bağışınızı sormayız. Yorumunuzu asla sormayız. Sizden asla sosyal medyada takip etmenizi istemiyoruz. Sosyal medyanıza asla sormayız. **

SAHTE HESAPLARINA GÜVENMEYİN.


🖼 🖼